Методичні рекомендації щодо проведення Дня захисника України під гаслом “Відповідь нескореного народу”
На виконання Указу Президента України “Про День захисника України” від 14 жовтня 2014 року №86, Постанови Верховної Ради України “Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2017 році” МОН України пропонує в загальноосвітніх навчальних закладах провести День захисника України під гаслом “Відповідь нескореного народу” та активно вислівлювати його на веб-сторінках навчальних закладів та органів управління освітою.
При цьому Міністерство надсилає рекомендації, розроблені Українським інститутом національної пам’яті.
МОН оголошує конкурс наукових і творчих робіт про Голодомор
Міністерство освіти і науки запрошує взяти участь у Міжнародному міждисциплінарному конкурсі наукових і творчих робіт імені Володимира Маняка і Лідії Коваленко.
Тема конкурсу: «Голодомор 1932–1933 рр. – геноцид Українського народу в приватних історіях і просторі культури».
Конкурс проводиться в номінаціях:
«Кращі творчі і дослідницькі роботи учнів 5–11 класів ЗНЗ»; «Кращі методичні розробки уроку/лекції та творчі роботи вчителів навчальних закладів та викладачів ВНЗ»; «Кращі творчі і дослідницькі роботи студентів, аспірантів, науковців (віком до 35 років)».
Автори 3-ох найкращих робіт отримають грошову винагороду: за 1 місце – 5 тис. гривень, 2 місце – 3 тис. гривень та 3 місце – 2 тис. гривень. Також у кожній з номінацій журі відзначить ще 10 робіт, автори яких отримають 1 тис. гривень.
На конкурс подаються лише неопубліковані оригінальні роботи. Вони можуть бути написані українською, англійською або російською мовами.
Докладнішу інформацію можна переглянути в Умовах конкурсу, а також за посиланням http://mon.gov.ua/activity/education/zagalna-serednya/napryamok-7.html
Строк подання робіт – до 15 листопада 2017 року. Оголошення результатів відбудеться в останній тиждень листопада 2017 року.
Конкурсні роботи надсилайте на електронну адресу konkurs.manyaka.kovalenko@gmail.com із позначенням «ІІ Міжнародний міждисциплінарний конкурс – 2017». Або на пошту: 02068, м. Київ, а/с 74.
Для довідок: (044) 246-43-39; (097) 318-43-39 Світлана Шиман; e-mail: lana.kuzyna@gmail.com
Організатори: Міністерство освіти і науки України, Інститут історії України НАН України, ГО «Український науково-дослідний та освітній центр вивчення Голодомору», Науково-освітній консорціум з вивчення Голодомору при Канадському інституті українських студій Альбертського університету.
Джерело: МОН України
Всеукраїнський конкурс учнівських есе «Права людини крізь призму сучасності»
Запрошуємо учнів 9-11 класів загальноосвітніх, позашкільних і професійно-технічних навчальних закладів до участі у Всеукраїнському конкурсі учнівських есе «Права людини крізь призму сучасності», що проводиться Українською Гельсінською Спілкою з прав людини за підтримки програми USAID «Права людини в дії» та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, в рамках Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини».
Конкурс проводиться з метою поширення інформації про права людини, виявлення та стимулювання творчо обдарованої учнівської молоді, зацікавленої у правозахисній діяльності, сприяння її профорієнтації та стимулювання до прояву активної життєвої позиції.
Конкурсні роботи та реєстраційні анкети учасників приймаються в електронному форматі до 30 вересня 2017 року за адресою edu@helsinki.org.ua з поміткою «Конкурс есе». Додаткова інформація – за контактним телефоном організаторів (096) 890-22-09 та на сайті Української Гельсінської Спілки з прав людини
· Положення про Всеукраїнський конкурс учнівських есе «Права людини крізь призму сучасності»
Всеукраїнський огляд творчих робіт «Забуті пам’ятки історії та культури України»
До уваги керівників, педагогічних працівників, учнів загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів Київщини!
Інформуємо, що Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України й Громадська організація «Українське товариство охорони пам’яток історії та культури» запрошують до участі уВсеукраїнському огляді творчих робіт «Забуті пам’ятки історії та культури України».
Огляд проводиться з метою національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді; формування у юного покоління глибокої поваги до історико-культурних надбань українського народу; дослідження забутих або маловідомих пам’яток історії та культури рідного краю.
Джерелом для створення творчих робіт виступають невідомі або маловідомі широкому загалу пам’ятки історії та культури України, які розташовані в регіонах проживання учасників чи поблизу них.
Номінації огляду:
- опис (місце знаходження, ознаки пам’ятки, її розміри, чому присвячена пам’ятка, її історія, походження тощо);
- нарис (невеликий твір художньо-публіцистичного жанру, в якому зображено дійсні факти, пов’язані з пам’яткою);
- вірші, присвячені подіям, пов’язаним з пам’яткою;
- малюнок пам’ятки (розмір не менше А-4);
- переказ легенди, що пов’язана з пам’яткою (якщо вона є);
- казка, створена на тему пам’ятки;
- художня вишивка, яка відображає пам’ятку;
- скульптура малих форм з глини, соломи, вербового прута, текстилю, дерева тощо.
Учасники надсилають заявку, фото пам’ятки та своїх творчих робіт на Е-адресу: Kult_center@ukr.net до 1 жовтня 2017 року.
Підсумки огляду – виставка творчих робіт – будуть підведені ГО «Українське товариство охорони пам’яток історії та культури» 16 грудня 2017 року у місті Києві.
· Лист ІМЗО «Про проведення Всеукраїнського огляду творчих робіт «Забуті пам’ятки історії та культури України» від 03.07.2017 № 21.1/10-1345»
Наказ відділу освіти Миронівської районної державної адміністрації № 16 від 10.01.2017 року “Про затвердження Плану заходів з патріотичного виховання дітей та молоді в навчальних закладах Миронівського району”
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ПРОВЕДЕННЯ 29-30 ВЕРЕСНЯ 2016 р. «УРОКУ ПАМ’ЯТІ ТРАГЕДІЇ БАБИНОГО ЯРУ ТА «БАБИНИХ ЯРІВ» УКРАЇНИ»
Методичні рекомендації щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах
Концепція національно-патріотичного виховання дітей та молоді
Пам’ятаємо.Славимо.Вшановуємо.
27 квітня в Потіцькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Миронівського району відбувся фестиваль патріотичної пісні і танцю «Пам’ятаємо. Славимо. Вшановуємо», присвячений 70-ій річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років, пам’яті Героїв Майдану, бойовим подвигам сучасних захисників Вітчизни – воїнам АТО. Учні, вчителі та присутні виконали Державний Гімн України. Прозвучали слова у пам’ять про загиблих, хвилиною мовчання вшанували полеглих земляків-миронівчан: Юрія Яценка, Віталія Михайлова, Вадима Слободяника, Максима Черненка, а також всіх солдатів, хто загинув у антитерористичній операції, і назавжди залишаться в нашій пам’яті героями. Вихованці дитячого садочка «Потічок» виконали пісні «Діти України» та «Хай живе надія», учні школи підготували інсценізацію пісень на патріотичну тематику та провели флешмоб «Повертайтеся живими!». «Не хочемо війни страшної, – всі просять люди звідусіль. – Не треба люті нам чужої, хай в Україні буде мир!» – такими словами ведучі свята закінчили фестиваль.
Лист МОН “Щодо заходів з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни” від 09 квітня 2015 року №1/9-188
Відділ освіти Миронівської райдержадміністрації інформує про виконання плану заходів щодо вдосконалення патріотичного виховання в загальноосвітніх навчальних закладах протягом січня-квітня 2015 року. В загальноосвітніх навчальних закладах реалізуються плани заходів з патріотичного виховання дітей та учнівської молоді. Проводяться тематичні заходи, що присвячені ювілейним датам в історії України та незалежної Української держави, організовуються тематичні екскурсії, вечори, конкурси, виставки малюнків, плакатів, літератури. Проведено заходи: – щодо відзначення Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту; – щодо відзначення 96-ї річниці з нагоди проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР – Дня Соборності України; – вшанування пам’яті героїв Крут; – щодо першого виконання Державного Гімну України та її автора Вербицького; – з відзначення дня народження Лесі Українки, Тараса Шевченка; – щодо відзначення 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 роках; – щодо відзначення річниці подій Революції Гідності. Функціонують у 10 шкільних музеях виставки фото- та архівних матеріалів, що ілюструють історію становлення різних етапів української державності. На шкільних веб-сайтах систематично розміщується інформація про проведені заходи з національно-патріотичного виховання (фото, відео матеріали), поповнюється рубрика «Патріотичне виховання юного покоління». Проводяться зустрічі з воїнами учасниками АТО, волонтерами. Педагогічними, учнівськими та батьківськими колективами організовано збір коштів, продуктів харчування, медикаментів для потреб АТО. Учнями комунального закладу Миронівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 Миронівського району організовано відвідування поранених воїнів у військовому госпіталі м. Києва. На сайті відділу освіти Миронівської РДА висвітлюються заходи, що проходять на рівні району. Організовано та проведено Уроки мужності. Проведено тематичні екскурсії на базі шкільних музеїв, «Світлиць», у Центрі дитячої та юнацької творчості. На сторінках шкільних і районної газети «Миронівський край», в засобах масової інформації висвітлюються заходи і звіти про роботу щодо патріотичного виховання дітей та учнівської молоді. У шкільних музеях, «Світлицях», кімнатах Бойової Слави створено експозицій присвячені подвигам воїнів «Небесної сотні» та воїнам АТО. Учнівськими колективами організовано волонтерську роботу з ветеранами та учасниками Великої Вітчизняної війни, солдатськими вдовами та дітьми війни.
Нормативно-правове забезпечення
27 січня 2015 року, відповідно до постанови Верховної Ради України від 5 липня 2011 року №8605, в Україні на державному рівні відзначатимуть Міжнародний день пам’яті жерт Голокосту.
На виконання листа Київської обласної державної адміністрації від 20.01.2015 р. №11-22/1025 “Про відзначення Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту” будуть організовані круглі столи, конференції, виствки у музеях та бібліотеках, уроки пам’яті у навчальних закладах, літературні читання, культурно-мистецькі акції тощо.
День Собо́рності — свято України, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту возз’єднанняУкраїнської НародноїРеспубліки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.
Офіційно в Україні День соборності відзначається з 1999 року
План заходів щодо посилення національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді
Освітньо-виховний проект з громадянсько-патріотичного виховання «Моя країна – Україна, Київщина – серце України»
наказ Міністерства освіти і науки “Про затвердження плану заходів щодо посилення національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді” №1232 від 27.10.2014 р.
28 жовтня – 70 років визволення України від фашистських загарбників
Сьогодні – відзначаємо знаменну дату – 70 річчя визволення України від фашистських загарбників.
Із 1418 днів Великої Вітчизняної війни 1225 днів фашистський чобіт топтав українську багатостраждальну землю, нещадно знущаючись над її народом. Відзначаючи цю дату, необхідно ще раз перегорнути сторінки історії, згадати героїчні і трагічні події.
Миронівський район в лютому 1944 року звільнили війська 54-го укріпрайону. А 28 жовтня 1944 року останній фашист був вигнаний за межі України.
Нинішньому поколінню варто знати, що то був справді національний подвиг нашого народу , самопожертвування в ім’я майбутнього. Тобто нас з вами і поколінь прийдешніх. Не було б того подвигу, не було б і незалежної, соборної України.
Вклонімося їх світлій пам’яті, проявімо увагу і заслужену шану фронтовикам та працівникам тилу, які живуть сьогодні серед нас.
Методичні матеріали щодо вшанування 70-ї річниці вигнання нацистських окупантів з України
18 вересня в Миронівській загальноосвітній школі І-ІІІ ст.№3 відбулась урочиста лінійка « У єдності – наша сила». Розпочалася вона з ланцюга єдності учнів та вчителів школи, які під виконання пісні «Моя Україна» вийшли на подвір`я, утворивши карту України.Усі присутні заспівали Гімн України та хвилиною мовчання вшанували пам`ять загиблих воїнів АТО Слободяника Вадима Павловича з Миронівки, Михайлова Віталія Анатолійовича з села Козин, Яценка Юрія Петровича з села Росава.Волонтери із громадської організації «Дух єдності» Бобровіцький Андрій Миколайович та Терентьєв Євгеній Юрійович привезли прапор України з підписами наших земляків, які перебувають у зоні АТО, а також їхні фотографії, та передали щиру подяку за допомогу і підтримку. Учні школи вручили волонтерам подарунки , колажі ” Чекаємо на Вас”, малюнки , жовто-блакитні браслети зі стрічок та записаного відеолиста.Виявом громадянської позиції школярів та педагогів став танцювальний флешмоб ,в якому взяли участь понад 600 осіб. Вишиванки, жовто-блакитні стрічки та кульки, ланцюги єднання, гірлянди з квітів, голуби миру додали значимості події. А допомогла підготувати флешмоб мама учениці 11-А класу Німенко Вікторія Анатоліївна. Кожен присутній з гордістю відчував : « Я – українець! Моя Україна – єдина і неподільна!»
Всі загальноосвітні навчальні заклади Миронівсьокго району активно залучилися до благодійних акцій на підтримку воїнів-бійців в зоні АТО.Сплановано заходи на вересень –жовтень 2014 року:
– Лінійка – старт акції” Діти Київщини – воїнам АТО” – 08.09.2014 р.;
– 1 вересня 2014 року в Миронівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 та Зеленьківській ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено акцію в ході якої зібрано кошти на підтримку української армії замість букетів квітів, на які вони мали бути потрачені;
– Конкурс малюнків “Ні – війні”, «Малюємо карту України разом», Конкурс-виставка дитячих малюнків «Ми хочемо миру!» (вересень-жовтень);
– Написання листів воїнам АТО: «Повертайтесь живими», «Лист пораненому», «Лист вдячності воїнам –героям АТО» – вересень 2014 року;
– Участь у міській акції «Заспіваймо Гімн України разом» ( 20 вересня 2014 р.).;
– Благодійний концерт “Ми за мир” – жовтень 2014 р.;
– Шкільні флешмоби «Ми любимо Україну» Миронівська ЗОШ І-ІІІ ступенів№ 1, №3, Миронівський НВК (10 жовтня 2014 р.), Флешмоб «Україна єдина!» Шандрівська ЗОШ І-ІІІ ступенів;
– Благодійна ярмарка під гаслом «Діти Київщини – воїнам АТО» (збір коштів на підтримку учасників антитерористичної операції з Київської області) – вересень –жовтень 2014 року;
– Виставки-ярмарки дитячих робіт – вересень-жовтень 2014.
20 вересня 2014 року в рамках проведення заходів щодо відзначення 395 річниці з дня заснування м. Миронівка буде проведено збір коштів на підтримку бійців АТО (виставка продаж дитячих виробів – з 12.00 год.; благодійний концерт «Переможемо з піснею» – початок о 14.00 год. на центральній площі міста).
На виконання Указу Президента України від 19 жовтня 2012 року №604 «Про заходи у зв’язку з відзначенням 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років», плану заходів Миронівської районної державної адміністрації у кожному загальноосвітньому навчальному закладі створено відповідні плани заходів, в яких передбачено:
– зустрічі з ветеранами, учасниками бойових дій, вдовами, дітьми війни;
– години спілкування, уроки мужності з учнями 1-9, 9-11-х класів – «Пам’ятаємо про Ваш подвиг», «Тих днів не змеркне слава», «Доки живемо – доти пам’ятаємо», «Подвиг не підвладний часу»;- привітання з 70-річчям визволення від фашистських загарбників, Днем Захисника Вітчизни, Днем Перемоги;
– колективні творчі справи, презентації проектів на тему: «Історія формування української армії», «Війна і пам’ять», «Спогади учасників бойових дій, остарбайтерів, дітей війни», «Велика Перемога»;
– тематичні конкурси малюнків, плакатів, вікторини, спортивні змагання присвячені 70-річчю визволення України від фашистських загарбників та Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років;
– упорядкування пам’ятних місць, поховань біля пам’ятників героям-визволителям, Невідомого солдата, братських могил;
– роботу в шкільних музеях – тематичні екскурсії для учнів «Наш край в роки Великої Вітчизняної війни»;
– зустрічі з учасниками-визволителями району і тих, хто приймав в цьому участь з інших куточків колишнього СРСР (on-line спілкування, листування);
– збір інформації (спогади, інтерв’ю);
– екскурсії до музеїв м.Києва, Корсунь-Шевченково, м.Пересяслав-Хмельницького;
– тематичні виставки літератури в шкільних бібліотеках, читацькі конференції;
– конкурси патріотичної пісні;
– акції «Милосердя», «Грані добра», «Доброго ранку, ветеране!»;
– надання посильної шефської допомоги ветеранам та учасникам Великої Вітчизняної війни, солдатськими вдовам, дітям війни.
План заходів навчальних закладів Миронівського району з відзначення 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 роках на 2013-2015 рр.
13.02.2014 р. на базі Миронівської ЗОШ І-ІІІ ст. відбувався семінар-практикум вчителів трудового навчання “Роль народознавства в процесі формування трудової культури”. В ході роботи були презентовані традиційні ремесла (вишивка, різблення по дереву). Акцентовано увагу на народознавчий аспект та національне виховання підростаючого покоління у виступах Підвального С.В. (Піївська ЗОШ І-ІІІ ст.) Крутоголов Н.Л. (Миронівська ЗОШ І-ІІІ ст.№3)
Саме цього тижня (з 27 по 31 січня 2014 р.) миронівчани відзначатимуть славнозвісну дату 70-річчя визволення міста від фашистських загарбників.
Звільнення Миронівщини від окупантів – це не просто бойовий епізод в ході Великої Перемоги, для якої віддавали найдорожче -життя-мільйони, й мільйони на фронтах, в підпіллях, в партизанських загонах. це титанічна виснажлива праця в тилу під лозунгом “Все для фронту, все для Перемоги!”
Ще в жовтні 1943 року почалося звільнення Миронівського району від німецько-фашистських загарбників. Форсування Дніпра і створення Букринського плацдарму у вересні місяці – героїчна, але й трагічна сторінка Великої Вітчизняної.
Тисячі воїнів лягли смертю хоробрих в нашу демлю, оросивши її своєю священною кров’ю.
Радість визволення першою прийшла в Малий Букрин та Коритище вже 12 жовтня, а 10-15 в Великий Букрин, 16 жовтня в Ходорів, а 6 листопада визволили східну частину села РОмашки, але західна частина цього невеличкого села була звільнена аж 30 січня 1944 року. Села були сплюндровані, знищені в воєнному полум’ї. Та радість тих хто дочекався визволення, не стала меншою.
на початку 1944 року було визволено: 6 січня – Грушів, 11 – Липовий Ріг, 15 – Ведведівка, 29 – Кип’ячка, Горобіївка, 30 – Вікторівка, Зеленьки, Карапиші, Драчі, Коритище, Македони, Кулешів, олександрівка, Потік, Шандра.
Районний центр було звільнено від фашистської нечисті 31 січня, що тривалий час вважалося офіційною датою визволення всієї території Миронівщини, так і відзначалося. Хоч це і не відповідає дійсності. Як видно з хронологічної таблиці на той час ще не було звільнено майже 20 населених пунктів району. Так зокрема 1 лютого визволеноо села: Владиславка, Дударі, Малі Пріцьки, Пії, 2 лютого – Ємчиха, Андріївка, Юхни, Баші, 3 лютого Ново-Олександрівка, Ново-Українка, Салів, Маслівка, 4 лютого – Гулі, Яхни. Тільки 5 лютого німці вибили зі станції Миронівка, Вахутенець, Центрального, П’ятихаток, П’ятирічок і Микитян, останніх окупованих фашистами населених пунктів Миронівщини.
Отже, не 31 січня, а 5 лютого є історично правильною датою звільнення всієї території Миронівського району від загарбників.
Пройшли десятиліття … Дуже зменшилися за ці роки ряди фронтовиків, невблаганний час робить своє… Але не в змозі применшити історичну вагомість перемоги у Великій Вітчизняній війні, патріотизм, хоробрість захисників Батьківщини.
Якою б не була влада, якою б не була соціальна система – подвиг народу, його героїзм житиме вічно, бо тільки ми змогли припинити шлях коричневій чумі, що загрощувала всьому світові. Тож світла пам’ять і щира вдячність і загиблим, і вже померлим, і живим ветеранам війни.
Пам’ять про визволителів війни, увіковічена в назвах вулиць нашого міста. За відвагу і героїзм проявлені при визволенні нашого міста, дванадцятьом колишнім воїнам виконком Миронівської міської ради присвоїв почесне звання громадян міста Миронівки. П’ятьом нашим землякам: Пилипу Стрільцю, Степану Пироженку, Григорію Захарченку, Трохиму Литвиненку, Микиті Кондратовичу присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Тож ми завжди повинні пам’ятати їх подвиг.
Тиждень історії продовжується
В середу 22 січня для учнів 6 і 9 класів вчителем історії Чабак Оленою Андріївною було проведено годину спілкування “Україно!Україно!Серце моє, ненько…”(до Дня соборності України). Учні переглянули тематичну презентацію і показали добрі знання з історії своєї Батьківщини, відповідаючи на поставлені вчителем запитання.
Всеукраїнські читання
«Павло Платонович Чубинський – етнолог, фольклорист,
поет, громадський діяч»
30 січня 2014 року департамент освіти і науки Київської обласної державної адміністрації спільно з Київським обласним інститутом післядипломної освіти педагогічних кадрів, Міжнародним освітнім фондом імені Ярослава Мудрого, Асоціацією керівників закладів освіти України «Відроджені гімназії України» проводять на базі Щасливського навчально-виховного комплексу Бориспільської районної ради Всеукраїнські читання «Павло Платонович Чубинський – етнолог, фольклорист, поет, громадський діяч», присвячені вшануванню 175-ї річниці від дня народження видатного етнолога, фольклориста, поета, громадського діяча, автора тексту українського національного гімну «Ще не вмерла Україна» Метою читань є впровадження системи національно-патріотичного виховання дітей і молоді на засадах положень та ідей творчої спадщини Павла Платоновича Чубинського. Завдання читань: 1. Виховання патріотизму, шанобливого ставлення до державних символів України на основі залучення учнівської та студентської молоді, педагогічних працівників загальноосвітніх, позашкільних і вищих навчальних закладів, науковців, громадських діячів, народних майстрів до вивчення та популяризації творчої спадщини Павла Платоновича Чубинського, відродження самобутньої української культури, її народних промислів, ремесел і культурних традицій. 2. Вшанування видатного етнолога, фольклориста, поета, громадського діяча, автора тексту українського національного гімну «Ще не вмерла Україна» Павла Платоновича Чубинського. 3. Впровадження ідей творчої спадщини Павла Платоновича Чубинського в практику роботи навчальних закладів Київщини та України. 4. Створення умов для творчої самореалізації педагогів, молоді, науковців, громадських діячів, народних майстрів; розширення партнерства і співпраці різних соціальних груп (керівників органів управління освітою, педагогів, науковців, журналістів, громадських діячів, народних майстрів, батьківської спільноти та інших) з питань упровадження позитивного досвіду спільної підготовки та проведення освітніх заходів щодо національно-патріотичного виховання дітей і молоді. 5. Формування і розвиток громадянської компетентності учнівської та студентської молоді, педагогічних і методичних працівників, керівників органів управління освітою і навчальних закладів.
22 січня 2014 року – День Соборності України. В загальноосвітніх навчальних закладах Миронівського району проходитимуть уроки державності, екскурсії в історію, експрес-інформації, учнівські конференції
ВІДЛУННЯ АФГАНУ
Щойно минула 34-а річниця з часу введення обмеженого контингенту радянських військ в Афганістан. Це – сумна дата в нашій історії, трагедія для багатьох сімей, чиїм синам і донькам випала доля виконувати свій військовий обов’язок далеко від Батьківщини. Впродовж більш як дев’яти років афганської війни загинули тисячі представників України та інших республік колишнього Союзу. А деякого відлуння тих боїв наздлгнало через роки вже на рідній мирній землі.
Маємо завжди пам’ятати імена наших земляків Олександра Суботіна та Любові Харченко з Миронівки, Василя Галіченка з Пустовіт, які молодими, в розквіті сил і енергії, полягли смертю хоробрих на тій війні, всіх, хто пройшов через її пекло. Пам’ятаймо, щоб подібне Афгану більше ніколи не повторилось. На цьому наголошували голова районної організації ради ветеранів України А.ГГусар, його заступник, учасникбоїв в Афганістані С.А. Вожаков під час мітингу, який відбувся 25 грудня біля пам’ятника учасникам афганської війни, що поруч з Меморіалом Слави у Миронівці.
Місячник оборонно-масової роботи
Протягом листопада-грудня з ініціативи місцевого РОТСОУ при активній участі відділів освіти і молоді та спорту РДА, Миронівсько-Богуславського ОРВК, районної організації ради ветеранів України відбувся традиційний місячник оборонно-масової роботи до 22-ї річниці Збройних Сил України. За програмою заходу в навчальних закладах регіону відбулися зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни та воїнами-інтернаціоналістами, вечори патріотично-виховного спрямування, спортивні змагання з кульової стрільби, рухові ігри, вікторини, тематичні конкурси.
Фінішував місячник зимовою першістю району серед учнівської молоді з настільного тенісу. До ігрової зали спортивно-технічночного клубу Миронівського РОТСОУ зібрались кращі підкорювачі “літаючої кулі” з усіх загальноосвітніх шкіл району І-ІІІ ступенів. Команди в складі двох юнаків та однієї дівчини вікової групи допризовників, зійшлися в двобоях за тенісними столами. Щоб визначити кращих, суддівська колегія, згідно проведеного жеребкування, розподілила учасників на пари. Увідповідності з регламентом гравець, отримавши дві поразки, вибував з подальшої боротьби. Тому з кожним наступним туром кількісний склад претендентів на нагороди скорочувався. Залишались сильніші, що загострювало хід боротьби. До фіналу дійшли кращі. Вони і розіграли комплекти медалей.
У напруженій боротьбі серед дівчат не виявилося рівних Тетяні Кулаковій (Миронівський НВК) – вона без єдиного програшу впевнено перемогла. Другою стала Віта Луценко (Карапишівська ЗОШ). На третьому місці – Юлія Коломієць з Піїв.
Серед юнаків перемогу святкував Дмитро Шемчак (ЗОШ №3), на другому рівні закріпився Андрій Коваленко з Піївської ЗОШ. Остання сходинка дісталась Василю Добровольському з Карапишів.
Переможці і призери отримали заслужені нагороди відділу молоді та спорту РДА.
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ щодо вшанування Державного Прапора України
Методичні рекомендації щодо відзначення Дня партизанської слави
Методичні рекомендації щодо відзначення подвигу героїв бою під Крутами
Методичні рекомендації щодо увічнення пам’яті про події Великої Вітчизняної війни та її учасників на 2011-2015 роки
Наказ відділу освіти Миронівської РДА “Про вдосоналення роботи з патріотичного виховання в навчальних закладах району” №309 від 23.12.2013 р.
Наказ відділу освіти Миронівської РДА “Про вдосконалення роботи з патріотичного виховання дітей дошкільного віку” №308 від 23.12.2013 р.
Наказ Міністерства освіти і науки України, Міністерства оборони України та Міністерства внутрішніх справ України “Про Програму патріотичного виховання учнівської та студенствої молоді в навчальних закладах України та План заходів Естафети Перемоги на 2013-2015 рр.” №1453/716/997 від 21.10.2013 р.
Наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України “Про Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України” №1243 від 31.10.2011 р.
Наказ департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації “Про вдосконалення роботи з патріотичного виховання в навчальних закладах області” №405 від 13.12.2013 р.