Методичні рекомендації щодо відзначення в Україні 500-річчя Реформації

Методичні рекомендації

щодо відзначення в Україні 500-річчя Реформації

 

У 2017 році світ відзначає ювілейну дату Реформації. У далекому 1517 році розпочався процес, який триває уже 500 років і впливає на історію всього людства.

Українська історична наука і освіта значно недооцінювала значення Реформації в історії людства. Це було викликано радянською атеїстично-матеріалістичною пропагандою, яка ґрунтувалася на ідеї створення нового суспільства з нових людей гіперболізуючи колектив і колективне та нівелюючи особистість і особисте у громадському житті.

Відзначення 500-річчя Реформації, яка, на думку значної частини дослідників, поклала край Середньовіччю і відчинила двері Новому часу, сприятиме зростанню ефективності реформування більшості сфер українського суспільного життя ХХІ ст. Налагодження відкритого суспільного діалогу між носіями різних світоглядів полегшуватиме консолідацію суспільства і вирішення багатьох наболілих проблем пересічних українців. Використання досвіду протестантських країн у вирішенні соціально-економічних проблем можливе лише за умови примирення представників різних релігійних організацій. Це призведе до поліпшення соціального клімату в Україні і зростанню рівня суспільної моралі.

Висвітлення європейських реформаційних процесів, у світлі їх впливу на історію людства, розкриє перед нами можливості використання позитивного досвіду реформаторів, а також уникненню негативних сторін реформаційного процесу. Використання інтерактивних методів надання освітніх послуг допоможе створити умови для прискорення реформування української системи освіти і наближення її до втілення у життя найкращих світових стандартів, зокрема втілення принципів особистісно зорієнтованої освіти.

На виконання Указу Президента України від 26 серпня 2016 року №357 «Про відзначення 500-річчя Реформації», Плану заходів з підготовки та відзначення в 2017 році в Київській області 500-річчя Реформації, затвердженого розпорядженням голови Київської обласної державної адміністрації від 19 грудня 2016 року № 518 рекомендуємо впродовж 2017 року:

провести тематичні науково-практичні конференції, круглі столи, інші просвітницькі заходи, спрямовані на вивчення впливу Реформації на релігійний, культурний, політичний та економічний розвиток Європи та України; уроки, бесіди та тематичні дискусії з історії реформаційних рухів; фестивалі духовної християнської музики та співу, концерти класичної сучасної музики;

організувати перегляд художніх та документальних фільмів з історії Реформації; віртуальні екскурсії місцями архітектурних, образотворчих та інших пам’яток духовної культури; тематичні експозиції творів художньої, науково-популярної літератури, фотовиставки, портретні галереї тощо;

активізувати діяльність науково-дослідницьких товариств учнів-членів обласного територіального відділення Малої академії наук України, спрямовану на вивчення документів і матеріалів про історію протестантизму в Україні.

Пропонуємо використати  під час проведення навчально-виховних занять інформаційні матеріали, розробки уроків, презентації,  відео-фільми  за посиланнями:

https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B5%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8F

www.R500.ua

http://slovovchitelyu.org/rubrik/metodika/reformatsija-v-osviti/

http://history.vn.ua/book/zno2010/36.html

http://gazeta.dt.ua/HISTORY/scho-dala-reformaciya-yevropi-i-ukrayini-_.html

http://litopys.org.ua/istkult2/ikult234.htm

https://youtu.be/0F_utOKOILo

 

 

 

 

 

 

Залишити відповідь